Valerijus Šatunovas
Valerij Shatunov
(Валерий Шатунов)

DAILININKAS-GRAFIKAS, VAIKŲ KNYGŲ AUTORIUS RAŠYTOJAS IR ILIUSTRATORIUS, INTERJERO IR REKLAMOS DIZAINERIS, ANIMATORIUS, SPAUSDINIMO TECHNOLOGIJOS EKSPERTAS, GRAFINIO DIZAINO EKSPERTAS, REKLAMOS MEDŽIAGŲ IR GAMYBOS TEHNOLOGIJOS EKSPERTAS, IŠRADĖJAS…

Siūlomos paslaugos:

 1. Iliustracijos
 2. Nuotraukų montažas
 3. Nuotraukų redagavimas
 4. Logotipų kūrimas
 5. Firminio stiliaus kūrimas
 6. Reklaminių akcijų idėjų generavimas
 7. Projektų, reklamos grafikų kūrimas
 8. Animacinių ir firminių personažų kūrimas
 9. Animacinių filmų fonų kūrimas
 10. Kompiuterinių žaidimų fonų kūrimas
 11. Pramoninis dizainas
 12. Pakuotės ir etiketės kūrimas
 13. Fotosesijų organizavimas, režisūra
 14. Produktų vizualizacijos iki jų gamybos
 15. Produktų vizualizacijos reklamoms
 16. Marketingo konsultacijos
 17. Maketavimas
 18. Paruošimas spaudai
 19. Išorinės reklamos projektavimas
 20. Autotransporto reklamos projektavimas
 21. Salonų, restoranų, naktinių klubų, parduotuvių, kavinių ir kt. prekybos vietų interjero projektavimas
 22. Vitrinų apipavidalinimas
 23. Parodos stendų projektavimas
 24. Reklamos ant banerio projektavimas
 25. Prekybos stendų projektavimas ir prekybos įrangos apiforminimas
 26. Vaikiškų knygų iliustravimas
 27. Konsultacijos reklamos ir gamybos srityje

Darbas su kompiuterinės grafikos programomis:
AdobePhotoshop, CorelDraw, Painter ir kt.

Rankų darbas:
Aerografija, graviūra, ofortas, rašalas, guašas, pieštukas, akvarelės, akrilas, pastelės, keramika, skulptūra, polimerų liejimas, vitražas.

Biografija

Valerijus Šatunovas gimė 1975 m. Vilniuje, Lietuvoje.

Įgijo vidurinį išsilavinimą Vilniuje ir 1991 m. baigė dailės mokyklą prie Lietuvos kultūros ir mokslo ministerijos, kur įgijo išsilavinimą tokiose srityse, kaip graviūra, ofortas, piešimas, skulptūra, keramika, meno istorija ir apgynė diplomą – knygos iliustravimas (graviūra).

Tuo pat metu, kartu su tėvu Viktoru Šatunovu, dirba kurdamas vaikiškų knygų iliustracijas.

Pirmoji, kartu sukurta knyga buvo „Namas, kurį pastatė Džekas“. Ji išvydo pasaulį 1989 m. ir buvo išleista trimis tiražais iš eilės, leidykloje „Malysh“. Egzempliorių skai

ius buvo daugiau nei 3 000 000 vnt.. Valerijus tęsė darbus kartu su tėvu, kurdamas iliustracijas vaikiškoms knygoms, kurios publikuojamos daugiau nei 12 skirtingų pasaulio šalių. Bendras publikuotų knygų tiražas sudarė 20 000 000 egzempliorių.

Iliustracijos yra piešiamos ant akvarelinio popieriaus ir tik ranka.

Yra naudojamos tokios piešimo priemonės kaip: pieštukas, akvarelė, guašas, akrilas, aerografas.

1995 m. Valerijus profesionaliai išmoko dirbti aerografu, kuris plačiai naudojamas knygų iliustracijoms kurti.

Nuo 1995 m. Valerijaus Šatunovo autorinės teisės ir intelektinė nuosavybė yra saugoma „LATGAA“ organizacijos ir jos atstovybių. Organizacija veikia pasauliniu mąstu.

http://www.latga.lt/autoriai/A4.html  Valerijus Šatunovas įtrauktas į pasaulinį autorių registrą IFFRO – International Federation Reproduction Right Organizations.

Nuo 1997 m. jis dirbo techniniu redaktoriumi leidykloje „Polina“ ir tęsė darbus kartu su tėvu, kurdamas knygų serijas „Guliverio kelionės“, „Keturi iš Bremeno“, „Trys muškietininkai“, „Varnas Krankliauzinas“ ir kt.

Lietuvos leidyklos, kurios publikuoja Šatunovų knygas yra: „Polina” , „Vaga”, „AlmaLittera”, „Kronta”, „Tiraj”…

Leidyklos Rusijoje: „Kristina“, „Kristina and Olga”, „Kristina and Ko”, „Astrel”, „Planeta detstva”, „Rosmen”,„AST”, „Malysh”,„Kruglyj god”,„Strekoza”,„Avanta +”,„Prof press”,„Karneol“…

Knygos publikuojamos Rusijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Jugoslavijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Pietų Afrikos Respublika…

Bendras su tėvu  Viktoru Šatunovu  kurtų projektų skaičius yra virš 90 knygų.

1998 m. baigė kompiuterinę mokyklą ir gavo kompiuterinės grafikos specializacijos diplomą.

1999 m. pradėjo tobulinti ranka pieštas iliustracija kompiuteriu

Iki to laiko visi dabai buvo piešiami tik ranka – be kompiuterio pagalbos.

Nuo 1999 m. , vadovaujant žinomam Lietuvos animatoriui Ilja Bereznickij, Valerijus pradeda studijuoti animacijos technologiją ir ypatumus.

Nuo 1999 m. puikiai pradėjo dirbti Wacom planšete, skirta kompiuterinei grafikai kurti.

Nuo 1999 m., kartu su animacine studija “RIJA films” (Latvija, Riga) (JAV – Kanados – Prancūzijos korporacija “BKN studios”), dirbo  kurdamas fonus 22 serijas turinčiam pilnametražiam animaciniam serialui  “The Lost Continent”. Stilius – 2D realizmas, 3D analogas. Programa Adobe Photoshop.

2000 m. kurė pirmąjį prototipą navigacinio žemėlapio „Tel Avivas“ 14mx14m 300dpi Amerikos korporacijai “Zev Motors“, skirtai specialiosioms Izraelio tarnyboms (policija, gaisrinės, greitoji pagalba, karinė bazė) http://www.zevmotors.com

2001 m. Lietuvos animacinės studijos “Vilanima” Valerijus buvo nusiųstas mokytis naujo grafinio dizaino stiliaus kūrimo. Buvo kuriamas animacinia serialas “Children of Fire”, ir gavo animacinių  fonų kūrimo skyriaus vadovo statusą – supervizer‘is.

Tuo metu fonų piešimo sudėtingumo laipsnis sudarė net 9 balus iš 10-ies. Stilius: guašas + pastelė, kompiuterinis apipavidalinimas – Adobe Photoshop programa.

Darbų pavyzdžiai: http://shatunov.lt/portfolio/multi-series-borisfen-lioness-background-creation/

2002 m. Vengrijoje Valerijus praėjo  kastingą studijoje “Varga Studio”. Ten ir kūrė fonus animaciniam serialui “Captain Saberoth” (Vengrija – Austaralija). Stilius: akvarelė, pieštukas. Kompiuterinis apipavidalinimas:  Painter, Adobe Photoshop programa https://www.youtube.com/watch?v=TtC49g1XqbY Captain Sabertooth (2003) “Kaptein Sabeltann”.

Darbų pavyzdžiai: http://shatunov.lt/portfolio/multi-series-varga-background-creation /

(http://www.youtube.com/watch?v=TtC49g1XqbY  “Captain Sabertooth” (2003) “KapteinSabeltann”.)

Tuo pačiu metu, 2002 m. pradėjo dirbti su reklamos projektais – grafinio firminio stiliaus  kūrimas, logotipų ir firminio stiliaus elementų kūrimas, išorinė reklama, žemėlapiai privačioms kompanijoms.

Nuo 2002 m. taip pat dirbo grafiniu dizaineriu vienoje didžiausių pasaulio reklamos agentūrų “AGECOM” – “LOWEAGE” (Lietuva). Kartu su “LOWEAGE” agentūra turi keletą apdovanojimų, kuriuos gavo tarptautiniuose konkursuose “Golden Hummer” ir “Adrenalin” : 2 auksinės strėlės, 3 sidabrinės strėlės, 5 bronzinės strėlės. Darbai publikuojami ne tik Lietuvos, Latvijos, Estijos teritorijoje, bet ir Švedijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos ir kt. rinkose. Tarp vykdomų darbų patys didžiausi pasauliniai brandai ir korporacijos: Unilever, JTI, BMW,Land Rover, Rover, Subaru, Mini, Cosmopolitan, Pernod Ricard, Berlin Chemie, Lukoil, SAS, HRG, Fasion, Hediard  Wallark ir daugelis kitų  http://shatunov.lt/portfolio/advertisement-graphics/

2005 m. įkūrė savo reklamos agentūrą «Vizualas».

Šiuo metu Valerijus Šatunovas ir jo agentūra atlieka pačius įvairiausius užsakymus įvairiose pasaulio šalyse (Lietuva, Latvija, Estija, Rusija, Baltarusija, Vokietija, Lenkija, Norvegija, Anglija, Gruzija ir kt.) įvairioms reklamos agentūroms bei privatiems klientams. Valerijus tęsia darbus  agentūroje ir kaip laisvai samdomas dizaineris – „freelanceris“. Jis profesionaliai naudoja tokias kompiuterinės grafikos programas, kaip Photoshop, CorelDRAW, Painter ir kitas (jeigu to reikia projekto įgyvendinimui). http://www.vizual.lt/darbai/grafinis-dizainas/

2008 m. polimerų junginių pagrindo pagalba, Valerijus sukūrė naują dekoratyvinio apšvietimo su programuojamais LED spec. efektais liniją – “STARSTONE“. Nauja technologija įgavo dar keletą skirtingų krypčių – viena jų, tai galimybė sukurti netirpstantį ledą (imitaciją). Šios technologijos dėka atsirado galimybė pagaminti ir pastatyti 100% ledo imitacijos pastatus tiesiai ant paplūdymio bei  įmontuoti  specialius apšvietimus..

https://youtu.be/TCXV6Jb2Zjc

Nuo 2010 iki 2013 Valerijus Šatunovas, kartu su komerciniu partneriu Igoriu Bezuglovu, išrado koncepciją, idėją ir infrastrukūrą, o taip pat projektą “CONTI LAND – pramogų miestas” bei pilnai paruošė jį realizavimui. Projektas, kurio vertė, vien tik statybos sektoriuje, siekė daugiau nei 500 milijonų eurų, o bendru plotu užėmė daugiau negu 100 hektarų, turėjo atsirasti Lietuvoje, Vilniaus rajone, Širvintuose. Tai būtų buvę 22 kvartalai  po 1 ha plotą, atstovautų po vieną pasaulio regioną su visais kultūriniais ypatumais ( restoranai, butikai, klubai, teatrai, šou, muziejai, produkcija, nacionalinės šventės bei tradicijos). Valerijus surinko visą informaciją apie įdomiausius objektus, didžiausius renginius ir projektus skirtinguose pasaulio kraštuose – visa tai turėjo realizuoti projektu “CONTI LAND”. Valerijus

ne tik ieškojo sprendimų projekto įgyvendinimui, bet  ir tapo stiprios administracinės komandos vadovu.

Projektas buvo sustabdytos 2013 metais dėl atėjusios krizės Europoje.

2015 m. Valerijus pradėjo dirbti prie naujojo prekinio ženklo kūrimo – ultravioletinio apšvietimo, naudojant fluorescencinius dažus, o taip pat šviesos kaupimo technologijų ir jų naudojimo galimybių. Buvo įkurtas prekinis ženklas  “Lord of Baskerville” (užduotis buvo atrasti fantastiškas ir netradicines  naktinio apšvietimo technologijų galimybes skirtas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, ir panaudoti jas kasdieniniame gyvenime).  Šių technologijų pagrindu buvo sukurta šviečianti drabužių linija, paveikslai bei daug kitų įdomių dalykų.

2013-2016 projektas CATAMARAN 500 м2: dizainas, realizavimo galimybių ieškojimas, naujausių technologijų bei statybinių medžiagų naudojimas jachtų gamybos pramonėje (projekte naudojamos saulės baterijos ir elektrovarikliai, o taip pat modulinio surinkimo iš esamų konstrukcijų galimybės). : Projektas kurtas kartu su komerciniu partneriu Igoriu Bezuglovu,:

2014-2016  Valerijus, kartu su partneriu Igoriu Bezuglovu, pradėjo dirbti prie daugiafunkcinio dviračio-transformerio iš titano dizaino ir koncepcijos kūrimo. Dviratis su elektros varikliu – tai krovininis dviratis, skirtas įvairių krovinių gabenimui, suaugusių žmonių, po 2 vaikus vienu metu pervežimui, o taip pat atlieka transportuojamų kavinių bazės funkciją.  SCARAB TRIKE – SCARAB TITAN BIKE

https://youtu.be/ukSuWu0SciA\

2016 m. Valerijus kartu su partneriu organizavo“Drones Agency”  kibernetinis sportas.

https://www.facebook.com/dronesagency/videos/569409503241337

Ir su palaikymu “ERSA” – European Rotor Sport Association pirmą kartą Lietuvoje buvo įkūrta sportinių dronų trasa. Taip pat buvo organizuotos sportinių dronų kvalifikacinės lenktynės, kuriose dalyvavo atstovai  iš Baltijos ir Skandinavijos šalių,

https://youtu.be/5Jr2K4_EMJI  /  https://www.facebook.com/dronesagency/videos/620253714823582/

po kurių buvo sukurta Baltijos rinktinė “BALTIC TEAM”, kurią sudarė Lietuvos, Latvijos, Suomijos atstovai ir. 2016 metais “ERSA European Championship 2016” rinktinė per finalines varžybas Ibisoje (Ispanijoje) užėmė 3 vietą Europoje. Valerijus sukūrė ne tik vizualinę viso projekto dalį, bet ir atliko techninius bei inžinerinius projekto sprendimus.

2016 m. po skyrybų Valerijus Šatunovas įkūrė ir tapo naują reklamos agentūrą “YPSILON”, kurią artimiausiu metu planuojama padaryti į YPSILON GROUP – reklamos gamybos agentūra su pilnu paslaugų  spektru vienoje vietoje, darbui su koorporaciniais klientais.

http://ypsilon.lt/

2016 m. gegužės 9 d. agentūra 9 мая „Factum“ fiksuoja faktinį LIETUVOS REKORDĄ – daugiausiai  vaizdų viename kūrinyje, tiksliau – 4 skirtingi vaizdai viename paveiksle.

Komisijos svarstymui buvo pristatyti 3 paveikslai

http://www.rekordai.lt/?psl=rekordas&md=2&mid=4257&rkid=1179&rid=1046.

Kad užfiksuoti pasaulio rekordą, artimiausiu metu planuojama projektą pristatyti pasaulinei agentūrai GUINNESS WORLD RECORDS. Projektas turi labai ilgą istoriją, kuri prasidėjo 1992 metais, ir darbas prie jo tęsiais  jau daugiau negu 25 iki šios dienos. Šiai dienai Valerijus sukurė daugiau negu 14 paveikslų – planuojama, kad projektas taps tarptautiniu ir pritrauks didžiulį susidomėjimą, todėl kad jame yra daugiau nei 5-ios skirtingos kryptys, kurios bus realizuojamos per “CROWDFUNDING” platformas. Taip pat pasaulį išvys knyga vaikams su unikalia skaitymo bei peržiūros technologija. Informacija apie šį projektą griežtai slepiama dėl komercinių priežasčių.

2017 m. Valerijus sukurė naują internetinį projektą vaikams „Pasaka prieš miegą“ www.Valerytales.com Pagrindinis projekto tikslas – nuraminti  vaiką prieš miegą. Atsirado puiki galimybė kurti trumpus animacinius filmukus vaikams, kiekvieną vakarą paleidžiant socialiniuose  tinkluose po vieną naujausią ciklo „Pasaka prieš miegą“ seriją.

2017 m. Kartu su putplasčio gamykla Valerijus paleidžia naują unikalų projektą “HAPCHICO” – Happy Children Company. Tai yra putplasčio žaislai vaikams, skirti spalvinti ant jų dažais. Projekto vaizdo įrašuose – pamokėlėse pirmą kartą panaudota naujausia Valerijaus Šatunovo animacinės technologijos metodika. Pamokėles galima transliuoti  tiesiai iš interneto per Youtube kanalą. Šiame projekte numatyta daug naujų vaizdo pamokėlių ir galimybių vaikų edukacijai ir lavinimui, o taip pat suplanuoti labdaros renginiai vaikams.

https://www.youtube.com/watch?v=lRy9QkhnG4Q

https://www.facebook.com/hapchico/videos/1930389303899429/

https://www.facebook.com/hapchico/videos/2013958795542479/

2017 m. Valerijus, kartu su partneriais, sukūrė Lietuvos profesionalų bokso federaciją, kurioje užsiima projekto reklamine ir vizualine dalimi ir yra reklamos ir ryšio departamento direktorius. 2017 m.

Rugsėjo 9 d. Lietuvoje organizuojamas pirmasis tarptautinis profesionaliojo bokso čempionatas, tiesiogiai transliuojamas daugiau nei 15 pasaulio šalių.

https://youtu.be/xee3Um894FU

2018 m. Valerijus kartu su dizainere – dekoratore Zhanetta Volodkovich įgyvendino unikalų projektą – šviečiančių debesų montažą ir „naktinio oro mūšio“ imitaciją dviejuose keturių aukštų stiklo atriumuose LOOP HOTEL viešbutyje, aviacijos mokykloje Lietuvoje. 20 didžiulių dviejų metrų debesų buvo apšviesti  iš vidaus, o pasitelkę specialią įrangą jie visiškai imitavo audringą dangų. O tiksliose senų orlaivių kopijose buvo sumontuotas vietinis apšvietimas ir jie tapo tarsi tikri. Taip pat buvo sukurti du mėnuliai iš polimerinės dervos ir stiklo pluošto su visais krateriais. Mėnulių skersmuo buvo didesnis nei 80 cm ir turėjo vidinę šviesos instaliaciją.  Visa tai buvo padaryta per 4-is  viešbučio aukštus.

Idėjos ir kocepcijos realizavimo autorius buvo Valerijus Šatunovas.

https://youtu.be/TokgS8nb6DA  /   https://youtu.be/j8LNJIepk1I   /    https://youtu.be/csCK8Czd8Hc

2018 m. Valerijus, kartu su skulptore Elena Klement, dalyvavo, kuriant pirmąjį Lietuvoje šokolado skulptūrų muziejų. Valerijus konsultavo ir dekoravo muziejaus sienas bei lubas šviesos efektais.

https://youtu.be/zlSkSgOv_-s  /  https://youtu.be/55rJn9qANDI

Šokolado skulptūrų muziejaus atidaryme Trakuose 2018 m. Spalio 14 d. Įvyko pirmoji trijų unikalių Valerijaus Šatunovo paveikslų apverstuku paroda. Šis įvykis klesti spaudoje ir žiniasklaidoje.

https://youtu.be/jQE_4g-uM_k

2018 Valerijus, dirbantis YPSILON reklamos agentūroje, labiausiai domėjosi naujo „Glowing Fantasy“ prekės ženklo sukūrimu ir plėtra. Dalyvaudamas pasaulinėse parodose Frankfurte ir Bolonijoje, jis surado interesantus iš visų pasaulio šalių, kurie susidomėjo šiuo projektu ir iki 2019 m. pristatė pirmąsiais šviečiančias knygas, dėliones, drabužius, aksesuarus, kanceliarines prekes. Per sutelktinio finansavimo platformą www.IDIOGOGO.com pradėjo pirmąją projekto «Smart magical glowing toy pillow for coloring» dalį.  Projekte numatoma daug įdomių renginių ir naujų požiūrių į vaikų švietimo ir raidos problemas. https://glowingfantasy.com

Nuo 2019 m. pradžios Valerijus pradėjo rašyti savo pirmąsias magiškas pasakas ir istorijas vaikams, kurios bus įtrauktos į vieną iš autoriaus knygų su iliustracijomis iš paveikslo „Apverstukas“. Knygos išleidimas numatomas – 2021 m.

2019 m. Birželio 8 d. Valerijus grandioziniame renginyje „GORED“, „Grand Hotel Kempinski“ pristatė savo 7-is apverčiamus paveikslus.  Šis „Iliuzijos šou“ buvo plačiai aprašomas spaudos ir žiniasklaidos.

https://www.youtube.com/watch?v=Bq86BHIdSaI

2019 m. Valerijus dirbo prie  projekto „GlowingFantasy.com“, kuris turėtų startuoti  2020 m. pradžioje. Projekte galėsite pamatyti šviečiančius vaikų žaislus, šviečiančias knygas, galvosūkius, šviečiančius drabužius, kuprines, piešimo reikmenis, šviečiančius kilimus, animuotas piešimo pamokas ir dar daug daugiau kitų įdomių dalykų. Ir visa tai jau ruošiama įgyvendinimui dabar.

https://glowingfantasy.com

Projekto „Žaislai“ vaizdo klipo versija su rusu kalba.

https://youtu.be/9dOCkghbBgU

Projekto „Žaislai“ vaizdo klipo versija anglų kalba.

https://youtu.be/SQimkOTgUu8

12-os šviečiančių paveiksų  pristatomasis klipas.

https://youtu.be/9_odN3_k5Wo

Pirmosios pasaulyje šviečiančios knygos prototipo pristatomasis klipas.

https://youtu.be/z6GjdGmOOcI

12 paveikslų ir kinetinių apvertimo mechanizmų pristatomasis klipas.

https://www.youtube.com/watch?v=O-pNuzBhkWo

Informacijos atnaujinta: 2020.02.20